סירי חרס- כל מה שרצית לדעת

סירי חרס

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

החרס – חומר טבעי שמלווה אותנו לאורך ההיסטוריה

החרס הוא כלי שמלווה את בני האדם כבר עשרות אלפי שנים. החרס נחצב מהאדמה והופך חומר שניתן לעצב למגוון כלים. סירי חרס, למשל,  הם מסוג הכלים שתמיד היו שם לאדם לכל צורך בבישול. החל מקיבול נוזלים, הכנת בשרים ושימורם לאורך זמן בטמפרטורה נוחה לאכילה.

  

הסלע האדום

 השיטות העתיקות של בישול בחרס פותחו במשך אלפי שנים ע”י האדם ועזרו להכין מאכלים עד לשלמות וזאת באמצעות שמירה על הלחות ואיזון שווה לכל אורך המאכל. הבישול העדין הזה גורם ל

סירי חרס

 תכונות סיר החרס

 

החרס הוא חומר טבעי וקשה שמתחמם מהר ומתקרר מהר.

החרס הוא חומר מבודד מצוין לחום (אותו חומר ממנו עשויות לבנים לבנייה)

הוא בריא ואינו משאיר חומרים כימיים או מתכות כבדות במזון במהלך הבישול

  

סיר החרס

 

סיר החרס מעוצב על ידי אומן חרס בצורה מאורכת או עגולה כדי שיתאים למנות נדיבות בתוך התנור. סיר החרס מגיע עם בסיס ומכסה, שניהם עשויים חרס וללא חומר נוסף על מנת להוליך את החום דרך החומר הקרמי – הידוע כחרס.

 יתרונות הבישול בסירי חרס

למרות החום הגבוה בו התבשיל עומד, החרס לא נבקע ולא נשבר. זאת מפני שהחרס יכול לעמוד בטפמרטורות גבוהות מאוד, ללא חשש משריפת האוכל עקב הלחות הנשמרת בתבשיל.

על כן הבישול בו יעיל במיוחד לקבלת טעם עז ומודגש בעיקר בזכות מיצים בעלי טעם עמוק ומעוררי תאבון שמתמזגים עם טעם התבשיל

  החרס הוא כלי יפה ומעוצב על כל שולחן, ואין צורך להוריד כלל את התבשיל לצלחת, אלא להביא אותו היישר למרכז השולחן, כמו שהוא ולהתחיל לזלול בהנאה.

 עיצוב כלי החרס הוא אומנות בפני עצמה ולכן לרוב נראה עיטורים שונים ומיוחדים על הכלי והושקעה בו מחשבה ואם נסתכל לעומק נראה את חתימת האמן או המפעל שיצר אותו, חותמת של איכות לכלי חרס מקורי ממש כמו לפני מאות  שנים.       

  

עושה צדק עם כל מאכל שנכנס לתנור

 

אין ספק בכלל שסיר חרס איכותי גורם לאוכל שלנו לעלות לרמה הבאה. ההגשה נעימה יותר לנו ולאורחים, האירוע הופך למאורע מרענן ונפלא, עם ריחות וניחוחות שרק סיר חרס יכול להביא איתו.

 גדלים סיר חרס

   

סירי החרס מיועדים בעיקר לארוחות וככאלה, מגיעים בנפחים מתאימים.

סיר החרס מגיע בגודל בינוני עד גדול  , בנוסף, קיים גם סיר חרס ייעודי לסוגי מאכלים שונים כמו דגים

 

 סיר החרס – חובה בכל מטבח

 

סיר החרס מעולם לא נעלם, הוא רק נדחק הצידה עם השנים וביאת החומרים השונים והמגוונים כמו הפח, הפלסטיק וחומרים קרמיים עדכניים. למרות כל אלה, סירי החרס עושים את עבודתם נאמנה ומוכיחים תוצאות ע”י מאכלים בעלי טעמים מופלאים שוב ושוב לאורך כל  ההיסטוריה

מאמרים נוספים

קלאסיקה אשר - ALL RIGHTS GIVEN

איך להשתמש במחבת גריל?

יש לכם מחבת גריל או רוצים לקנות אחת? כל מה שעליכם לדעת כדי שהאוכל יצא כמו רך גריל אמיתי מחבת גריל מספק דרך נהדרת לחיקוי